Artego Bydgoszcz w kolejnej rundzie EuroCup Women.

10 stycznia 2019 0 przez Sebastian

Po wygranej zespołu Artego, na parkiecie Basketball Nymburk wielu kibiców widziało już zespół gospodarzy w kolejnej rundzie.

To jednak błędne myślenie w sporcie, który jest nieprzewidywalny. Trener Tomasz Herkt myślał podobnie. Dlatego narzucił swojej drużynie pełną koncentrację od samego początku spotkania. To było widać że zawodniczki Artego, wyszły skoncentrowane na parkiet i od samego początku chciały uzyskać przewagę. Drużyna gości próbowała zniwelować straty z poprzedniego pojedynku, jednak gospodynie na to im nie pozwoliły. Od pierwszej części meczu dominowały i trener bydgoszczanek po wygranej połowie w stosunku 53:31 zaczął zdecydowanie wpuszcać na parkiet młodsze i mniej doświadczone zawodniczki. Kolejne kwarty które kończyły się wynikami 21-18 i 19-17 dały nam końcowy wynik 93:66 meczu. Dlatego możemy podsumować to spotkanie stwierdzeniem, że zwycięstwo bydgoskiego zespołu nie było nawet przez moment zagrożone. W dwumeczu bydgoska drużyna była lepsza o 33 pkt. od swoich rywalek z Czech. W kolejnej rundzie bydgoski zespół trafi na drużynę węgierską KSC Szekszard.