Sunref Yachts Politechnika Gdańska, walczyła do samego końca w meczu w Bydgoszczy.

4 lutego 2019 0 przez Sebastian

Drużyna z Gdańska, nie przyjechała do Bydgoszczy z pewnością w roli faworyta tego pojedynku. Zawodniczki trenera Rafała Knapa, od samego początku bardzo zdecydowanie, ruszyły na kosz Artego Bydgoszcz.

Pojedynek ten był bardzo emocjonujący. Artego Bydgoszcz mimo wyrównanej gry udało się w pierwszych minutach meczu uzyskać lekką punktową przewagę. Dlatego gdy na tablicy wyników pokazało się plus 10 pkt. dla Bydgoszczy, kibice byli przekonania że powiększanie tej przewagi to tylko kwestia czasu. Nic bardziej mylnego, koszykarski z trójmiasta nie planowały się poddać i doprowadziły w drugiej części do remisu. To wprowadziło jeszcze większą nerwowość na parkiecie. Efektem tej walki było dużo przewinień , już pod koniec trzeciej kwarty Ziomara Morisson miała 4 faule na swoim koncie i trener Tomasz Herk, musiał ją posadzić na ławce, aby mieć pole manewru w końcówce meczu. Czwarta kwarta to popis nieskuteczności z obydwu stron. Mimo wszystko to gospodynie się szybciej pozbierały i w samej końcówce meczu, przeprowadziły kilka skutecznych akcji. To spowodowała że wynik końcowy widniejący na tablicy to 78:70. Trzy punkty zostają w Bydgoszczy jednak koszykarki z Gdańska rozegrały naprawdę dobre spotkanie i mogą patrzeć w przyszłość pozytwynie.