Pierwsze zwycięstwo w 2019 odniosła Enea Astoria Bydgoszcz

7 stycznia 2019 0 przez Sebastian

Mecz Enea Astoria Bydgoszcz z KS Książak Syntex Łowicz był pierwszym pojedynkiem zaplanowanym na rok 2019.

To również pierwszy mecz w rundzie rewanżowej, pierwszej ligi koszykarskiej.
Zawody zaczęły się od zdecydowanej przewagi przyjezdnych którzy za czeli mecz od rzutu za trzy punkt. Tych trójek ze strony zawodników z Łowicza było naprawdę sporo. Pierwsza część meczu to dominacja drużyny gości. Dlatego też trener bydgoskiego zespołu, w przerwie zmienił ustawienie zespołu i taktykę. Efekt był widoczny od momentu powrotu na parkiet. Zawodnicy gospodarzy agresywnie kryli, walczyli pod tablicami i wzrosła ich skuteczność. Takie zachowanie drużyny na boisku, miało odzwierciedlenie na tablicy wyników. Zawodnicy Astorii zdobywali coraz większą przewagę. Drugą połowę zdecydowanie wygrali koszykarze z Bydgoszczy. W efekcie czego, odnieśli ostatecznie efektowne zwycięstwo w stosunku 100:73. Bardzo zadowolony ze zwycięstwa był trener bydgoszczan Grzegorz Skiba. Na konferencji prasowej przyznał że jego obawy potwierdziły się na samym początku spotkania, kiedy zawodnicy Syntexu bardzo skutecznie zaczęli mecz. Dlatego też musiał jak najszybciej zweryfikować i zmienić strategię gry swojego zespołu.