Plan odmrożenia rozgrywek żużlowych w Polsce.

29 kwietnia 2020 0 przez Multi Sport Live Team


W poniedziałek 27 kwietnia Główna Komisja Sportu Żużlowego, wspólnie z klubami eWinner 1. ligi i 2. ligi odbyła konsultacje na temat startu obu lig. Ustalono, że kuby przez najbliższy tydzień będą rozmawiać z zawodnikami na temat nowych kontraktów. Natomiast w przyszłym tygodniu zaplanowano kolejne spotkanie z władzami klubów. 

„Jeśli wszystko pójdzie dobrze i kluby potwierdzą nam wtedy chęć jazdy, to start eWinner 1. ligi może mieć miejsce w połowie lipca. 2. liga mogłaby ruszyć na początku sierpnia. W najniższej klasie rozgrywkowej działacze także są mocno zainteresowani jazdą. Oczywiście, po drodze konieczne będzie jeszcze zgłoszenie wszystkich terminów i procedur do ministerstwa. Najpierw kluby muszą jednak poczynić ostateczne ustalenia ze swoimi zawodnikami. Niczego nie należy przesądzać, oficjalnych decyzji jeszcze nie ma, ale na ten moment można powiedzieć, że szanse na start sezonu rosną. Mądrzejsi będziemy za tydzień” – powiedział przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Natomiast władze PGE Ekstraligi, ustaliły start na 12 czerwca, jednak już 30 kwietnia władze ligi przedstawią zmiany w regulaminie przynależności klubowej poszczególnych zawodników. Zostanie także przedstawiony nowy regulamin sanitarny. Od 8 maja wszyscy zawodnicy przebywający obecnie poza granicami Polski, będą musieli poddać się obowiązkowej 14 dniowej kwarantannie. Wszyscy zawodnicy oraz mechanicy zostaną zobowiązani do zmniejszenia aktywności poza swoimi domami. Po zakończeniu kwarantanny po 23 maja wszyscy zawodnicy, mechanicy i osoby funkcyjne uczestniczące w zawodach żużlowych, przejdą obowiązkowe testy na obecność COVID-19.

W związku dużą ilością pytań związanymi z „odmrożeniem” rozgrywek PGE Ekstraliga przedstawia również niektóre zasady regulaminu sanitarnego.
„W ramach rozgrywek wprowadzonych będzie szereg zmian organizacyjnych. Przed zawodami nie odbędzie się m.in. kontrola techniczna, zawieszono również wprowadzenie systemu telemetrii, zmniejszono liczbę wirażowych, nie będzie tradycyjnej prezentacji, a każdy z zawodników będzie mógł posiadać w ramach teamu podczas meczu wyłącznie jednego mechanika w swoim boksie. Planowane są podziały na strefy w ramach każdego obiektu w PGE Ekstralidze: wieżyczka, park maszyn, płyta, park techniczny, zewnętrzna strefa stadionu. W każdej z nich będzie mogła przebywać określona – stała – liczba osób.W parku maszyn, a także innych strefach, poza wyjazdami treningowymi na torze zawodników, a także samymi wyścigami w meczach PGE Ekstraligi, obowiązywać będzie nakaz zachowania dwumetrowego dystansu między osobami. Wszystkie wytyczne dla zawodników znajdą się w specjalnym manualu sanitarnym przeznaczonym dla zawodników, gdzie ujęte zostaną też zasady bezpiecznego przeprowadzania treningów i meczów. Tegoroczny sezon w PGE Ekstralidze odbywał będzie się bez udziału publiczności na trybunach do czasu odwołania zakazu imprez masowych przez właściwe ku temu organy administracji państwowej. Wszystkie mecze będą transmitowane przez nSport+ i ELEVEN SPORTS. Zakończenie rozgrywek planowane jest na 11 października”.
bydgoszcz.pl Mój Toruń Abramczyk Polonia Bydgoszcz Apator ToruńEWinner 1 Liga Żużlowa Aktywna Bydgoszcz