Rekordowy wynik Medyka Konin w Meczu z TS Mitech.

22 października 2019 0 przez Multi Sport Live Team

W sobotę 19 października została rozegrana 9 kolejka Ekstraligi Kobiet. Na uwagę zasługuje mecz pomiędzy KKPK Medykiem Konin, a TS Mitech Żywcem. W meczu tym padł rekord sezonu koninianki strzeliły dwanaście goli rywalkom. Przez dwanaście minut wydawało się, że mecz może być wyrównany. Jednak w 19 minucie po golu Nicole Zając, worek się rozwiązał. Ostatecznie mecz zakończył się 12:0. Jest to najwyższe zwycięstwo Medyka w tym sezonie. Koninianki po tej kolejce pozostają liderkami Ekstraligi Kobiet, z przewagą jednego punktu nad Górnikiem Łęczna. Z kolei wicelider Górnik Łęczna wygrał na wyjeździe z KS AZS Wrocław 4:0. Pierwsze punkty w sezonie zdobył KKP Rem Marco Bydgoszcz, remisując z AZS PWSZ Wałbrzych. Czarną serię w tym sezonie podtrzymał Rolnik Biedrzychowice, przegrywając z MKS Olimpią Szczecin.