Kolejne postanowienia PZHL-u w sprawie wznowienia rozgrywek hokejowych.

25 maja 2020 0 przez Multi Sport Live Team


W czwartek 21 maja odbyła się kolejna wideokonferencja zarządu Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z przedstawicielami klubów. Podczas spotkania omawiano sposób przygotowania drużyn do sezonu 2020/2021. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sportu, większość klubów już zaczęła treningi na obiektach zamkniętych, a już 9 czerwca niektóre drużyny zamierzają wrócić na lodowiska.
Przedstawiamy bardzo okrojony zapis z wideokonferencji, który pojawił się na oficjalnej stronie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.
„Niestety wciąż niemożliwe jest korzystanie z zaplecza sanitarno-szatniowego, wobec czego hokeiści mają utrudnione zadanie – mówi prezes PZHL Mirosław Minkina. Jesteśmy w stałym kontakcie z Ministerstwem Sportu i pracujemy nad tym, by zgodnie z przepisami i zachowaniem wszystkich standardów, kluby mogły korzystać ze stadionów zimowych. W tym przypadku jesteśmy zależni także od organów zarządzających infrastrukturą. Wszystko musi zostać przygotowane i dostosowane do ministerialnych zarządzeń.
Nadal trwają dyskusje na temat zbliżających się rozgrywek.

Terminy, na razie, zostały zachowane, ale w świetle komunikatu IIHF o planowanym przesunięciu Mistrzostw Świata, niewykluczone, że nasze rozgrywki też rozpoczną się później – sygnalizuje Minkina. W gronie zespołów ekstraligi znajdzie się Kadra PZHL do lat 23., która większość swoich spotkań będzie rozgrywała we wtorki.

Wszystkie mecze sezonu zasadniczego będą transmitowane przez polskihokej.tv.

Z pewnością przekaz będzie płatny, ale szczegóły dopiero omawiamy. Mamy kilka pomysłów jak pogodzić interesy wszystkich stron. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców, zamierzamy wprowadzić możliwość wykupienia abonamentów. Spodziewamy się, że część sezonu będzie toczyła się bez publiczności na trybunach, dlatego padła propozycja by wykup całosezonowych transmisji, w późniejszym czasie pozwalał na wymianę na karnety. Ale to dopiero wstępna faza dyskusji i jeszcze wiele pozostało do ustalenia. Chcemy natomiast, by w naszym kanale pojawiał się, bezpłatny i ogólnodostępny, cykliczny magazyn hokejowy, który przedstawiałby najciekawsze ligowe wydarzenia – kończy prezes PZHL”.

Kolejna wideokonferencja zaplanowana została na 9 czerwca.
KH Toruń LOTOS PKH Gdańsk Mój Toruń bydgoszcz.pl BKS Bydgoszcz#hokej Aktywna Bydgoszcz