Wiele ciekawych spotkań w Energa Basket Liga Kobiet.

10 grudnia 2019 0 przez Multi Sport Live Team

Energa Basket Liga, rozegrała 10 kolejkę spotkań rundy zasadniczej sezonu 2019/2020. Trzecia drużyna zeszłorocznego sezonu Arka Gdynia, bez problemu pokonała na swoim parkiecie dziewiątą w tabeli Eneę AZS Poznań. Mecz toczył się pod pełną kontrolą gdynianek.

Natomiast w Polkowicach przedostatnia drużyna z Torunia Energa, tylko w pierwszych minutach meczu zaskoczyła wicelidera tabeli. Jednak już od drugiej kwarty to CCC Polkowice, zdominowały całkowicie drużynę z Torunia. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem CCC Polkowice 82:58. Podczas prezentacji drużyn przed meczem, podziękowania od klubu otrzymała Weronika Gajda, która w barwach klubu CCC Polkowice przekroczyła 1000 punktów.

W Lublinie „Pszczółki”, po wyrównanym spotkaniu pokonały Ślęzę 61:56. Szczególnie czwarta kwarta była bardzo emocjonująca, w której to walka toczyła się punkt za punkt.

Z kolei w meczu AZS-u Uniwersytetu Gdańskiego z Artego Bydgoszcz, tylko w pierwszej połowie meczu trwała wyrównana walka. Po przerwie seria niecelnych rzutów gdańszczanek i zdobycie pierwszego punktu dopiero po siedmiu minutach, zadecydował o wygranej Artego Bydgoszcz.