Mecz na styku w Bydgoszczy!

10 marca 2019 0 przez Sebastian

To co działo się na parkiecie bydgoskiej Artego Areny w meczu Enea Astorii Bydgoszcz z Energobudem – Ivestment ZB Pruszków można zdecydowanie nazwać meczem na styku. Wystarczy tylko powiedzieć iż mecz po czterech kwartach nie został rozstrzygnięty. Potrzebna była dogrywka aby wyłonić zwycięzcę. Od początku meczu bardzo zdyscyplinowani taktycznie zawodnicy Astorii zyskali lekką przewagę. Słowo lekko jest tutaj znaczące bo wygrali tę kwartę 23:14. Nie udało im się jednak tego stanu rzeczy utrzymać zbyt długo. Już w kolejnej odsłonie to goście mogli się cieszyć ze zwycięstwa w stosunku 23:19. W długiej przerwie, obydwa sztaby szkoleniowe musiały wpłynąć na swoich zawodników aby walczyć na całej powierzchni parkietu. Zawodnicy obu drużyn robili co mogli, do tego stopnia że uzyskali dokładnie tyle samo punktów po 19.
Została ostatnia kwarta aby pokazać swoją dominację zarówno z jednej jak i drugiej strony. To bardziej się udało gościom, którzy w tej odsłonie zwyciężyli 16:11. Mecz w regulaminowym czasie w związku z takim wynikiem zakończył się remisem. Dogrywka musiała zdecydować kto odniesie tego dnia triumf.
Zawodnicy bydgoscy okazali się bardziej odporni psychicznie i ostatecznie to oni mogą zapisać 2 pkt., zwycięskie punkty do tabeli. Dogrywka zakończyła się wynikiem 10:6 dla Enea Astorii Bydgoszcz. Bydgoszczanie po tym zwycięstwie, na trzy kolejki przed końcem, tracą już tylko jeden punkt do liderującego w rozgrywkach FuterNet Śląska Wrocław. Będzie bardzo ciekawie gdyż Enea Astoria Bydgoszcz, już za tydzień jedzie na gorący parkiet do Wrocławia.