Jutro finał Pucharu Polski w hokeju na lodzie

4 lutego 2021 0 przez Multi Sport Live Team

W piątek 5 lutego na lodowisku „Jantor” w Katowicach rozegrany zostanie finał Pucharu Polski.

JKH GKS Jastrzębie zmierzy się z Re-Plast Unią Oświęcim, mecz rozpocznie się o godzinie 20:15 i będzie transmitowane na kanale TVP Sport.
Drużyny JKH GKS-u Jastrzębie i Re-Plast Uni Oświęcim, do finału awansowały po wygranych meczach półfinałowych – JKH GKS Jastrzębie pokonało KH Energę Toruń 3:0. Natomiast oświęcimianie pokonali mistrza Polski GKS Tychy 3:1.

Przypomnijmy – Drużyna JKH GKS Jastrzębie, jest trzykrotnym zdobywcą Pucharu Polski.


Po raz pierwszy po „Puchar” sięgnęli w 2012 roku, kiedy to pokonali w finale Ciarko Sanok 4:2. Z drugiego zwycięstwa w rywalizacji o Puchar Polski, jastrzębianie cieszyli się w roku 2018. Rywalem zespołu JKH GKS-u był zespół Podhala Nowy Targ, który pokonali 4:0. Rok później drużyna prowadzona przez Roberta Kalabera zmierzyła się z Re-Plast Unią Oświęcim, wygrywając 2:0. W historii występów w finałach Pucharu Polski, drużyna z Jastrzębia nie przegrała meczu.

Re-Plast Unia Oświęcim jest dwókrotnym zdobywcą Pucharu Polski.


Pierwszy raz ze zwycięstwa oświęcimianie cieszyli się w 2000 roku, kiedy to pokonali Podhale Nowy Targ. Drugi tytuł wywalczyli 2003 roku. W finale rozgrywanym w Warszawie pokonali Stoczniowiec Gdańsk 6:2. W kolejnych latach Unia Oświęcim czterokrotnie występowała w finale, jednak ani razu nie udało jej się zdobyć Pucharu Polski.