Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin, o krok od sprawienia niespodzianki w 17 kolejce EBLK.

18 lutego 2020 0 przez Multi Sport Live Team

Energa Basket Liga kobiet rozegrała 17 kolejkę rundy zasadniczej. Do najciekawszych spotkań kolejki, można zaliczyć na pewno wygraną Wisły Kraków nad mistrzyniami kraju CCC Polkowice.

Emocjonujące spotkanie mogli również zobaczyć kibice Ślęzy Wrocław, po zaciętym spotkaniu koszykarki z Gorzowa wygrały 65:75.

Wicelider Artego Bydgoszcz, na swoim parkiecie zmierzył się z CosinusMED Widzewem Łódź – mecz od samego początku rozgrywany był pod dyktando bydgoszczanek, i nawet w ostatnich minutach gdy łodzianki zbliżyły się na 9 punktów, nie ulegało wątpliwości kto w tym meczu jest lepszy.

Lider Arka Gdynia, która jeszcze nie przegrała w tym sezonie meczu, zmierzyła się z koszykarkami z Lublina. Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin bardzo wysoko postawił poprzeczkę liderkom tabeli. Do wyłonienia zwycięscy spotkania, potrzebna była dogrywka. Więcej zimnej krwi zachowały gdynianki i to one cieszyły się z wygranej.

WYNIKI 17 KOLEJKI:
Sobota 15 lutego.
Artego Bydgoszcz – CosinusMED Widzew Łódź 77:69 (24:18, 18:13, 26:23, 9:15)
DGT Politechnika Gdańska – AZS Uniwersytet Gdański 73:70 (27:15, 17:18, 16:20, 13:17)
Enea AZS Poznań – Energa Toruń 54:52 (19:18, 13:8, 11:12, 11:14)
Niedziela 16 lutego.
1KS Ślęza Wrocław – PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 65:75 (17:16, 17:18, 19:19, 12:22)
Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – Arka Gdynia 79:81 (12:17, 19:17, 27:19, 12:17, d: 9:11)