Ministerstwo Sportu znosi zakazy dla kibiców.

28 lipca 2020 0 przez Multi Sport Live Team

Dobra wiadomość dla kibiców – Rada Ministrów wydała rozporządzenie znoszące całkowity zakaz uczestnictwa kibiców w wydarzeniach odbywających się w halach i salach sportowych.

Jednak ze względu na wciąż panującą pandemię udział kibiców w zawodach będzie ograniczony. 
„Przepisy, które zatwierdzono w ubiegłym tygodniu dotyczą wszystkich dyscyplin sportowych, włącznie z rozgrywkami Polskiej Hokej Ligi. W myśl rozporządzenia kibice będą mogli w czasie spotkań PHL zająć nie więcej niż 50 proc. miejsc w halach według następujących zasad:
co drugie miejsce na widowni
w rzędach naprzemiennie
w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m. 


Zasady te nie dotyczą widzów, którzy uczestniczą w meczach:
z dzieckiem poniżej 13. roku życia
z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie;
z osobami wspólnie zamieszkującymi lub gospodarującymi.
Na terenie obiektów sportowych kibice nadal będą musieli zakrywać usta i nos do momentu, aż nie zajmą swojego miejsca, jak również podczas poruszania się po obiekcie. Sprzedaż biletów będzie prowadzona tylko i wyłącznie drogą elektroniczną”.
KH ToruńBKS BydgoszczKlub Sportowy Basket 25 BydgoszczKS Pałac BydgoszczChemik Moderator Bydgoszczbydgoszcz.plMój ToruńEnerga Toruń