Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki – rozegrany zostanie na przełomie lipca i sierpnia.

26 czerwca 2020 0 przez Waldek Rogalski


Polska Liga Siatkówki, latem zorganizuje cykl turniejów pod nazwą „Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki”. Drużyny PlusLigi, TAURON Ligi i TAURON 1. Ligi. będą rywalizować na piasku, jak podkreślają władze PLS – „w wyjątkowych miastach i w pięknym otoczeniu”.

Pierwszy cykl letniego Grand Prix odbędzie się w trzech lokalizacjach. Debiutancki, pierwszy turniej rozegrany zostanie w Krakowie, tydzień później kibice będą mogli zobaczyć mecze w Warszawie. Natomiast finał odbędzie się w Gdańsku. Rozgrywki Grand Prix PLS potrwają przez trzy weekendy. Szesnaście drużyn męskich z PlusLigi oraz TAURON 1. Ligi, podzielonych zostanie na cztery grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym, po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w finale 7-9 sierpnia. W rywalizacji kobiet udział weźmie osiem drużyn, które podzielone zostaną na dwie grupy – grupa „A” zagra w Krakowie, grupa „B” w Warszawie. 
Gównym inicjatorem letniego Grand Prix jest Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki SA, który jak mówi – „Bardzo się cieszę, że będziemy grali w dużych miastach, dodatkowo w bardzo atrakcyjnych, letnich lokalizacjach. Liczymy na stworzenie ciekawych widowisk, doskonałą atmosferę i dobry poziom sportowy. Główną ideą stworzenia Letniej Ligi w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn był szybszy powrót ligowej siatkówki po przedwczesnym zakończeniu sezonu 2019/2020, przypomnienie o niej kibicom i jej promocja poprzez organizację turnieju na piasku”.

TERMINARZ GRAND PRIX PLS:

KRAKÓW 24-26 lipca.

Kobiety – 24 lipca.
RUNDA 1. Grupa A:

Grot Budowlani Łódź  
#VolleyWrocław
Energa MKS Kalisz
MKS SAN-Pajda Jarosław

Mężczyźni – 25 lipca.
RUNDA 1. Grupa A:
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
BBTS Bielsko-Biała
GKS Katowice
Asseco Resovia Rzeszów

Mężczyźni – 26 lipca.
RUNDA 1. grupa D:
KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Stal Nysa S.A.
Aluron Virtu CMC Zawiercie
MKS Będzin

WARSZAWA 31 lipca – 2 sierpnia.

Kobiety – 31 lipca.
RUNDA 1. Grupa B:
DPD Legionovia Legionowo
Enea PTPS Piła
E.LECLERC Radomka Radom
KS Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz

Mężczyźni – 1 sierpnia.
RUNDA 1. Grupa B:
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
BKS VIsła Bydgoszcz
Trefl Gdańsk
Cuprum Lubin

Mężczyźni – 2 sierpnia.
RUNDA 1. Grupa C:
PGE Skra Bełchatów
APP KRISPOL Września
Indykpol AZS Olsztyn
Ślepsk Malow Suwałki

GDAŃSK – 7-9 sierpnia.
Kobiety – runda finałowa 7 sierpnia.
Mężczyźni – runda finałowa 8-9 sierpnia.
KS Pałac Bydgoszcz bydgoszcz.pl Kraków Miasto Gdańsk Miasto Stołeczne Warszawa Grot Budowlani Łódź #siatkówka #volleyball MKS Będzin S.A. E.Leclerc Radomka Radom