17 czerwca 2020 0 przez Multi Sport Live Team

Bydgoscy trenerzy hokeja na lodzie.

Część IV.
PIOTR CEBULA – UR. 26 LISTOPADA 1939 – ZM. 5 MAJA 2018
Piotr Cebula – zawodnik i trener hokeja na lodzie. Do Bydgoszczy trafił z Gwardii Katowice i przez piętnaście lat reprezentował bydgoski hokej. Reprezentował drużynę Polski na mistrzostwach świata.

Zawodnik obdarzony niezwykłym sprytem i świetnym czytaniem gry. Po zakończeniu kariery zawodniczej, został trenerem grup młodzieżowych i seniorskich. Wspaniały człowiek, który potrafił przekazać tajniki gry w hokeja młodym adeptom tej trudnej dyscypliny. Miał niespotykany dar zmotywowania zawodników do ciężkiej pracy. Zawsze uśmiechnięty, i oddany swojej ulubionej dyscyplinie jakim był hokej na lodzie.

Jak po latach wspomina Pana Piotra, Wiesław Sauer – „Kolega, super zawodnik i doskonały trener. Jak nikt inny potrafił znaleźć wspólny język z zawodnikami. Wspaniale przekazywał wiedzę na temat tajników gry w hokeja na lodzie”.

Pan Wiesław wspomina dalej – „Kiedy to prowadził drużynę juniorów BTH Bydgoszcz w sezonie 1997/1998 i wydawało się, że właśnie ten zespół wspaniałych chłopaków, ma wielką szansę powtórzyć sukces juniorów z roku 1966. Jednak z niezrozumiałych powodów, tuż przed samym turniejem został odsunięty od drużyny. Dla śp. Piotrka było to nie do przyjęcia, znany z ogromnej ambicji i zaangażowania, lubiany przez wszystkich zawodników kompletnie się załamał. Dzięki wspaniałej żonie i pomocy syna, dopiero po kilku latach doszedł do siebie. Już nigdy nie stanął na lodowej tafli. Naturalnie te finały mistrzostw Polski zakończyły się wielką klapą – zespół zajął czwarte miejsce. Krótko przed śmiercią Piotra, byłem w Bydgoszczy i rozmawiałem z bohaterami tamtych wydarzeń i wszyscy zgodnie stwierdzili – szkoda, że w boksie nie stał podczas mistrzostw trener Cebula”.
bydgoszcz.pl BKS Bydgoszcz BTH RosMedia Bydgoszcz #hokej SMS PZHL Katowice KH Toruń GKS Katowice Hokej Aktywna BydgoszczAbramczyk Polonia Bydgoszcz Wieslaw Sauer Piotr Panek