W 31 kolejce PHL. KH Energa Toruń, zmierzy się KH Podhalem Nowy Targ.

13 grudnia 2019 0 przez Multi Sport Live Team

Już dzisiaj rozegrana zostanie 31 kolejka w Polskiej Hokej Lidze. KH Energa Toruń rozegra na swoim lodowisku mecz z KH Podhalem Nowy Targ.

Przed toruńską drużyną stoi bardzo ciężkie zadanie – zajmując dziewiąte miejsce w tabeli z 32 punktami, ma jeszcze szanse awansować do ósemki i zagrać w play-offach. KH Podhale Nowy Targ stoi po drugiej stronie tabeli – zajmuje trzecie miejsce i raczej może być spokojne o fazę play-off. Na pewno, zespół zTorunia, przed swoją publicznością będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony.

W bezpośrednich spotkaniach pomiędzy drużynami z Torunia i Nowego Targu, bilans spotkań przemawia za „Szarotkami”, które dwukrotnie pokonały „Stalowe Pierniki”(4:1 i 4:3). Na pewno w dzisiejszym spotkaniu, bardzo ważna będzie dyspozycja bramkarzy. Jak wiemy forma Spesnego jest daleka, od tej którą prezentował w poprzednim sezonie. Z kolei Krzysztof Bojanowski, dobre, wręcz znakomite interwencje przeplata słabymi występami.

Po drugiej stronie lodowiska, będzie stał Przemysław Odrobny, solidny goalkeeper Podhala. Jednak w tym roku nie prezentuje się tak dobrze jak w sezonie 2018/2019. Kluczowa będzie również forma Artyoma Sadretniova ( ósme miejsce w klasyfikacji indywidualnej) i lidera zespołu Bartosza Fraszki, który bezsprzecznie jest motorem napędowym drużyny trenera Czucha. Z kolei w Podhalu dobrą formę strzelecką, w tym sezonie popisuje się Krystian Dziubiński, który ma na swoim koncie 37 punktów. Jesteśmy ciekawi opinii kibiców obydwóch drużyn, na temat dzisiejszego meczu. Zachęcamy do dyskusji.