Sensacyjne zwycięstwo toruńskich hokeistów w Tychach.

4 grudnia 2019 0 przez Multi Sport Live Team

Polska Hokej Liga rozegrała 28 kolejkę spotkań. Sensacją kolejki, na pewno jest zwycięstwo „Stalowych Pierników” w Tychach. Drużyna Z Torunia bez kompleksów podeszła do spotkania z mistrzem Polski. Od samego początku podjęła walkę i już w drugiej minucie prowadziła 1:0. Tyszanie, jak na mistrza przystało walczyli do końca, co w ostatnich sekundach meczu przyniosło remis. W dogrywce żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Rzuty karne musiały wyłonić zwycięstwo, w których to zawodnicy toruńscy okazali się lepsi.

W Katowicach, Podhale po ciężkim boju wygrywa i zrównuje się punktami z GKS-em. Comarch Cracovia, po raz trzeci w tym sezonie spotyka się z rewelacją sezonu JKH GKS-em Jastrzębie. Krakowianie podbudowani ostatnim zwycięstwem z Podhalem, mieli wielką ochotę wygrać z Jastrzębiem. Niestety drużyna JKH okazała się lepsza w tym meczu i po dobrym spotkaniu wygrywa 3:2.

Z kolei w Sosnowcu Zagłębie, przegrało po słabym spotkaniu z Lotosem PKH Gdańsk. Dzięki tej wygranej gdańszczanie umocnili się na szóstej pozycji w tabeli, zwiększając przewagę nad drużynami z Krakowa, Sosnowca i Torunia.

Mecz KS Naprzodu Janów Katowice z Unią Oświęcim, tak jak było można się spodziewać był formalnością. Hokeiści z Oświęcimia, już w pierwszej tercji strzelili cztery bramki, w pozostałych dwóch dołożyli odpowiednio dwie i jedną bramkę. Zespół z Janowa na siedem goli rywali odpowiedział dwoma trafieniami po jednej w drugiej i trzeciej tercji.