Polska Hokej Liga, 18 kolejka. Rollercoaster w Krakowie. Naprzód Janów bliski sensacji w meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

4 listopada 2019 0 przez Multi Sport Live Team

W Polskiej Hokej Lidze, rozegrane zostały mecze 18 kolejki. Najciekawsze spotkanie rozegrane zostało w Janowie, gdzie Naprzód podejmował Zagłębie Sosnowiec.

Nic nie wskazywało na to, żeby hokeiści Zagłębia mieli jakikolwiek problem z wywiezieniem zwycięstwa z ostatnią drużyną ligi. Do 53 minuty zapowiadało się na sensacje. KS Naprzód Janów Katowice po hat-tricku Maksima Citoka prowadził 3:2 z Zagłębiem. Jednak pechowe ostatnie trzy minuty zaważyły o porażce janowian – najpierw Tomasz Kozłowski wyrównał na 3:3, a w 57 minucie strzał Daniiła Oriechina dał wygraną Zagłębiu. W całym meczu stroną przeważającą jednak byli hokeiści Zagłębia Sosnowiec, którzy na bramkę przeciwnika oddali 57 strzałów, przy 18 strzałach KS Naprzodu Janów Katowice.

W meczu Comarch Cracovii z KH Energą Toruń, kibice w Krakowie przeżyli prawdziwy rollercoaster. Hokeiści Cracovii do 53 minuty przegrywali 3:0 i wydawało się, że mecz zakończy się takim właśnie wynikiem. Jednak gole – Mateusza Rompkowskiego (52:23), Ondreja Mikuli(57:37), Jirii Guli (59:26) doprowadziły do remisu. W dogrywce żadna z drużyn nie potrafiła strzelić decydującej bramki. O zwycięstwie musiały zdecydować rzuty karne, w których lepsi okazali się hokeiści Cracovii.