W Polskiej Hokej Lidze zmiana lidera po 16 kolejce.

28 października 2019 0 przez Multi Sport Live Team

Piątek (25.10) i w niedzielę (27.10), rozegrane zostały mecze 15 i 16 kolejki Polskiej Hokej Ligi. W Toruniu, KH Energa podejmował najsłabszą do tej pory drużynę – KS Naprzód Janów Katowice.

Po ostatnich porażkach z Zagłębiem Sosnowiec i Unią Oświęcim, torunianie tym razem na swoim lodowisku pokonali zespół z Janowa 3:1. Nie był to jakby się mogło wydawać przysłowiowy spacerek. Kibice do 10 minuty musieli czekać na pierwszego gola, którego autorem był Denis Sergushkin. Po  trzydziestu sekundach na 2:0 podwyższył Artyom Sadretdniov i wydawało się, że KH Toruń wysoko wygra spotkanie.

Mimo przewagi, toruński zespół w drugiej tercji nie potrafili zakończyć żadnej akcji bramką. W ostatniej odsłonie meczu, Jakub Piper (42:02) strzelił kontaktową bramkę dla Janowa. Osiem minut przed końcem wynik na 3:1 ustalił Pavel Pozdniakov i trzy punkty zostały w Toruniu.

W Nowym Targu Podhale podejmowało mistrza Polski GKS Tychy. Tym razem hokeiści GKS-u musieli uznać wyższość „Szarotek” i po raz trzeci w tym sezonie tyszanie przegrali mecz.

W pierwszej tercji przewagę mieli tyszanie, niestety nie potrafili  tego zamienić na bramki i po pierwszej tercji obie drużyny do szatni schodziły z remisem 0:0. Wynik spotkania w drugiej tercji otworzył Samu Suominen i jeszcze w tej samej tercji dwa trafienia dołożyli Bartłomiej Neupuer i Emil Svec.

Trzecia tercja, mimo ataków tyszan zakończyła się remisowo (1:1) i całe spotkanie 4:1 dla Podhala.