Ruszyła Polska Hokej Liga, sezon 2019/2020.

18 września 2019 0 przez Multi Sport Live Team

W pierwszym meczu Polskie Hokej Ligi KH Energa Toruń po bardzo wyrównanym spotkaniu przegrał z Lotosem PKH Gdańsk. Pierwsza tercja rozgrywana była pod dyktando podopiecznych trenera Czucha i wydawało się, że zawodnicy z Torunia mogą powalczyć o zwycięstwo. Jednak gdańszczanie, którzy grają tym samym składem od dwóch sezonów, (w przeciwieństwie do torunian, którzy mają zmieniony prawie w całości personalnie skład) w drugiej i trzeciej tercji bardzo konsekwentnie zdobywali przewagę. Po trzech tercjach było 2:2 i w związku z tym dogrywka zadecydowała o zwycięstwie Lotosu PKH Gdańsk. Pięknym strzałem popisał się Tesliukevich, który ustalił wynik na 2:3. Reasumując: spotkanie sparingowe obu drużyn, mogło się podobać zgromadzonym kibicom, ale jak podkreślali trenerzy bezsprzecznie, jeszcze dużo pracy przed sezonem czeka ich drużyny.

Wynik meczu: 2:3 (0:0, 1:1, 1:1, 0:1d)