Enea Astoria Bydgoszcz vs. Polfarmex Kutno

26 listopada 2018 0 przez Sebastian

Enea Astoria Bydgoszcz z siódmym zwycięstwem w lidze!

Po bardzo udanym wyjeździe na spotkanie do Łańcuta, drużyna Enea Astorii Bydgoszcz gościła na swoim parkiecie Polfarmex Kutno. Gościny w Bydgoszczy jednak, koszykarze z Kutna nie będą dobrze wspominać. Ale po kolei. Sztab szkoleniowy oraz zawodnicy Astorii, bardzo chcieli utrzymać kierunek obrany w meczu z liderem tabeli i wygrać kolejny mecz na swoim parkiecie.To zadanie zrealizowali w 100 %, od samego początku dominowali na całym boisku w Hali Artego.
Tak sytuacja, pozwoliła koszykarzom Grzegorza Skiby sukcesywnie powiększać przewagę punktową. Dlatego też pierwsza kwarta skończyła się wygraną Asty 26:15. Drugie 10 minut walki zakończyło się wynikiem 50:33. W przerwie trener gości musiał mocno zmotywować swoich zawodników. To przełożyło się na zdecydowanie lepszą grę i wynik przed ostatnią kwartą na tablicy 64:58 mógł nam zapowiadać emocjonującą końcówkę. Z zapowiedzi emocji nic jednak nie wyszło. Astoria wróciła do sposobu gry z drugiej kwarty i ostatecznie zdecydowanie przechyliła szal zwycięstw na swoją korzyść. Wynik końcowy 88:69, oddaję rzeczywisty obraz gry w tym meczu. Zasłużenie wygrali gospodarze i w tabeli umocnili się na 5 miejscu. Obecnie mają 2 pkt. straty do obecnego lidera FuterNet Sląska Wrocław. To gwarantuje nam ogromne emocję w kolejnym meczu w Bydgoszczy, właśnie z FuterNet Wrocław.